social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

SZUKAM CIEBIE... Nasza nowa płyta!!! 07 - 11 - 2015

Szukam Ciebie... - nowa płyta Ziarenek Nadziei - Premiera w niedzielę 15 listopada 2015 r.
- to tytuł najnowszej płyty nagranej przez Parafialną Scholę Dziecięcą Ziarenka Nadziei.  Każdego roku podczas wakacji, dzieci wyjeżdżają na letnie warsztaty muzyczne, na których przygotowują konkretny materiał i program.

 

Posłuchaj fragmentów NOWEJ PŁYTY:Jak doszło do wydania NOWEJ PŁYTY?


W roku ubiegłym w naszej Ojczyźnie przypadała siedemdziesiąta rocznica Powstania Warszawskiego. I to wydarzenie stało się tematem przewodnim ubiegłorocznego wyjazdu. Po serii koncertów „powstańczych”, z jakimi kilkukrotnie wystąpiliśmy, szybko zaczęliśmy zastanawiać się nad czym pracować będziemy za rok. I tu z pomocą  przyszedł nam nieświadomie nasz ksiądz Proboszcz, który podczas jednej z niedzielnych Mszy św. powiedział - „Cieszę się waszą obecnością w naszej parafialnej świątyni i gratuluję pięknego śpiewu. Mam nadzieję, że będziecie śpiewać tu znacznie częściej. Obiecujecie?”. Te słowa stały się impulsem, przysłowiową wbitą nam szpilką, ułatwiającą  podjęcie decyzji…
 

No i w listopadzie 2015 roku nadeszła NOWA PŁYTA:


Okładka nowej płyty Ziarenek Nadziei pt. "Szukam Ciebie..."Zawartość NOWEJ PŁYTY:


Spis utworów nowej płyty Ziarenek Nadziei pt. "Szukam Ciebie..."Na płycie SZUKAM CIEBIE... znajduje się siedemnaście utworów. Zaznaczyć trzeba, iż pod względem ilości nagranego materiału to nasz najobszerniejszy krążek. Znajdują się na nim piosenki, nawiązujące do fragmentów Ewangelii. Są one dziecięcą interpretacją Słowa Bożego. Spojrzenie z takiej perspektywy zadziwia dojrzałością i ujmuje prostotą.

W tekstach pojawiają się pytania, a wśród nich najważniejsze: „Wśród tysięcy małych dróżek, którą Panie wybrać mam?” i poszukiwanie odpowiedzi na nie: „Już wiem, że to Boży Syn, (…) że On zbawił mnie”. Jest SZUKANIE BOGA i szukanie dróg życia przez wyrażanie pragnień i próśb: „Weź, Panie Jezu to, co mam…”, „nie chcę żyć jak uczy świat, chcę by każdy był jak brat”,  „potrzebuję Ciebie, abyś mnie uzdrowił”, „Nakarm mnie proszę Cię, życia chleb mi daj”  i wiele innych przemyśleń, które warto poznać słuchając nagrania. 


Dodatkowo jako bonus znalazły się tutaj utwory „Chodźcie jeść” oraz „Dziękujemy, Panie”,  które są modlitwą jaką dzieci wyśpiewują podczas warsztatów przed i po posiłku. Dlaczego znalazły się na płycie? Tę naszą rozśpiewaną gromadkę podczas wspólnej modlitwy, różne osoby nagrywały na przeróżne nośniki, więc pomyśleliśmy - czemu nie wydać tego materiału na płycie? 


Unikalne wydawnictwo w całości stworzone przez DZIECI!

Ziarenka Nadziei same namalowały ilustracje do Nowej Płyty!

Warto podkreślić, iż produkt, jaki otrzymacie Państwo, jest zupełnie nieszablonowy, bo w całości stworzony przez Ziarenka.  I nie chodzi tu tylko o stronę wokalną. Wszystkie teksty i rysunki zamieszczone w dołączonej do płyty książeczce o objętości 24 stron to odręczne prace dzieci.

Owszem, można było płytę przygotować od strony graficznej w dowolnym programie, całość złożyć jakąś ładną czcionką, wkleić kilka zdjęć... ale chcieliśmy wydać coś bardzo osobistego i uważamy, że dzięki wspólnej pracy tak wielu osób, doskonale nam się to udało!


DOBRODZIEJE letnich warsztatów muzycznych, na których powstała płyta:

Chcemy wspomnieć tutaj o naszych Dobrodziejach, którzy wsparli wyjazd Scholi na letnie warsztaty muzyczne – Jastrzębia Góra 2015, gdzie pracowaliśmy ciężko nad naszą nową płytą, a są to:
 


DOBRODZIEJE NOWEJ PŁYTY - bez ich wsparcia płyta by nie powstała...

DOBRODZIEJE naszej NOWEJ PŁYTY

Wydanie płyty SZUKAM CIEBIE... nie byłoby możliwe bez wydatnej pomocy i otwartych serc ludzi dobrej woli. Są to zarówno właściciele firm jak i osoby prywatne:
 
Serdeczne podziękowania kierujemy również w stronę naszego księdza Proboszcza Wojciecha Wernera, za wszelkie przejawy życzliwości, wydatną pomoc i zawsze otwarte dla nas serce.

Dziękujemy Księże Proboszczu, że wytrwale znosisz nasze głośne krzyki i śpiewy na chwałę Pana i zawsze nas wspomagasz! 

Dziękujemy także wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania naszej nowej płyty, a pragną pozostać przy tym anonimowe.

O wyrazach wdzięczności zapewniamy wszystkich, którzy swoją pracą, także w ciągu całego roku, wspierają nasze działania.  

Bardzo cieszymy się, że po roku wytężonej pracy (i po pięciu latach od wydania poprzedniego krążka, którego nakład już dawno został wyczerpany) możemy oddać w Państwa ręce NOWĄ PŁYTĘ "SZUKAM CIEBIE… "

Ten nietuzinkowy projekt, rezultat dziecięcej pracy, talentów i serc, nam podoba się bardzo. Mamy nadzieję, że i Państwu przypadnie on do gustu… Miłego słuchania.


Zapraszamy na KONCERT promujący NOWĄ PŁYTĘ w RCKB!

Już dziś zapraszamy także na koncert promujący nową płytę, który odbędzie się w RCKB w Brzesku w niedzielę 15 listopada 2015 r. o godz. 17.00.

Wstęp wolny!!!


Koncert Premierowy - NOWA PŁYTA - Ziarenka Nadziei - Brzesko - RCKB - 15 listopada 2015 r. - Zapraszamy!

Media o NOWEJ PŁYCIE i KONCERCIE: