social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Ziarenka opowiadały o Fatimie 18 - 10 - 2017

„W Twoje ręce, o Matko, składamy dar naszego zawierzenia Panu” wyśpiewała w kulminacyjnym punkcie koncertu w sali widowiskowej brzeskiego RCKB w sobotę 14 października Parafialna Schola Dziecięca Ziarenka Nadziei słowa pieśni – modlitwy, przeplatając ją fragmentami  Aktu Zawierzenia Matce Bożej autorstwa o. Józefa Kozłowskiego SJ.: „Dzisiaj, bardziej niż kiedykolwiek w przeszłości, ludzkość stoi na rozdrożu. Także teraz, Najświętsza Panno, zbawienie jest tylko i wyłącznie w Twoim Synu, Jezusie. Z głębi serca chcemy Ci dzisiaj zawierzyć przyszłość, jaka nas czeka, prosząc, byś towarzyszyła nam w drodze. (…) Tobie, Jutrzenko Zbawienia, powierzamy naszą drogę, aby pod Twoim przewodnictwem wszyscy ludzie odnaleźli Chrystusa, światłość świata i jedynego Zbawiciela, który króluje z Ojcem i Duchem Świętym na wieki.” 

W ten sposób, nawiązując do zawierzenia świata Maryi przez Ojca Świętego Jana Pawła II z 8 października 2000 roku i idąc Jego śladem, mali artyści złożyli również swoją przyszłość w ręce Matki. Całym zaś koncertem oddali cześć Matce Bożej w stulecie Jej objawień w Fatimie, przypominając ,że Bóg posłał swoją Matkę „do dzieci niewinnych, prostych i małych”, aby przekazali światu przesłanie do pokuty i modlitwy.

Zwrócił na to uwagę ksiądz Proboszcz Wojciech Werner dziękując zespołowi Ziarenek i ich opiekunom za występ: „Bóg posła swoją Matkę do takich, którzy są pełni prostolinijności, wolni od obłudy, pełni szczerej, czystej miłości, zdolni do zachwytu, do dzieci, do Franciszka, Hiacynty i Łucji.(…) Pomyślałem o tych dzieciach, które tu stoją, (…) że to ich świadectwo, ich słowo, to co przygotowały, pomoże nam dorosłym wrócić do dziecięcego patrzenia na świat, aby Boży plan, Boży zamysł w naszym życiu rzeczywiście się wypełnił.  – Bardzo dziękuję Wam, że przypomnieliście nam o Fatimie, o tym co równo 100 lat temu wydarzyło się w Portugalii i że razem ze Świętym Janem Pawłem II mogliśmy jeszcze raz przeżyć Akt Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi” -  dodał. A dopełnieniem tych słów były gorące brawa poruszonej i zachwyconej publiczności.

W niebanalnie zaaranżowanych utworach, przygotowanych na ten wieczór przez Ziarenka Nadziei wybrzmiała prośba, aby pokorna służebnica Pana, miażdżąca głowę węża była zawsze przy nas, aby ta Najpiękniejsza z kobiet i Najłaskawsza Pani nauczyła nas wypełniać Boży plan. Dzieci przypomniały, że Maryja zawsze wstawia się za nami, jest naszą nadzieją i Matką narodzin z grzechu. Jednocześnie włożonym w przygotowanie występu sercem i solidną pracą wraz z opiekunami dziękowały darczyńcom letnich warsztatów muzycznych, które w tym roku spędziły w Wólce Milanowskiej – miejscowości położonej w pięknym, pełnym atrakcji historycznych i przyrodniczych regionie świętokrzyskim. O letnim wypoczynku opowiedziała pełna humoru prezentacja poprzedzająca występ, a dodatkowo jeszcze publiczność obejrzała krótki film o wydarzeniach w Fatimie. Na zakończenie wieczoru każdy mógł zabrać koszulkę upamiętniającą 100 lat objawień Matki Bożej w Portugalii.

Dziecięce marzenia naszej Parafialnej Scholi pomogli w tym roku spełniać: APstone Kamieniarstwo, Betoniarnia Jerzy Mikołajek, Bumat, Can-Pack Food and Industrial Packaging Sp. z o.o., Firma Handlowo - Usługowa Pana Edwarda Milewskiego, Firma Proster, Inox Instal S.J., Kobyłecki Elektroinstalacje, Małopolskie Centrum Elektronarzędzi i Sprzętu Ogrodowego ELKOM, MARK Sp. z o. o., MEGAMOT, Państwo Dorota i Ryszard Majka, Parafialny Oddział CARITAS, Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowo-Transportowe „Edmund Leś”, Restauracja Galicyjska oraz Pan Bogusław Zelek właściciel firmy AVOTUR i jego kierowcy, Pani Monika Koczwara z WTZ Brzesko. 

Ponadto opiekun muzyczny Andrzej Gicala w imieniu Ziarenek złożył serdeczne podziękowania księdzu Proboszczowi Wojciechowi Wernerowi za „otwarte serce i pomocną dłoń”, widzom obecnym na koncertach a także Rodzicom za „zaufanie i całoroczną pracę”.


Fotogaleria (zdj. Dominik Cichoński);