social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Małe, białe dla Jezuska - nasza NOWA PŁYTA 21 - 12 - 2019

"Małe, białe dla Jezuska - Najpiękniejsze polskie kolędy"

Tak zatutułowana, jest najnowsza płyta nagrana przez Parafialną Scholę Dziecięcą Ziarenka Nadziei.  Płyta, którą pragniemy Państwu zaprezentować, powstawała w wyjątkowych warunkach. Wszelkie nagrania zostały zrealizowane podczas Letnich Warsztatów Muzycznych - Szczyrk 2019.

 

Posłuchaj fragmentów NOWEJ PŁYTY:Jak doszło do wydania NOWEJ PŁYTY?

Okres Bożego Narodzenia obfituje w różnorakie konkursy, przeglądy i koncerty. Z roku na rok, coraz częściej miejsce kolęd zastępują pastorałki, dlatego wspólnie z Dziećmi postanowiliśmy wrócić do tradycji i melodii, które przy wigilijnym stole najczęściej nucą nasze Mamy i Babcie...
 

Tak więc w grudniu 2019 roku przyszedł czas na NOWĄ PŁYTĘ:
Zawartość NOWEJ PŁYTY:


Spis utworów nowej płyty Ziarenek Nadziei pt. "Małe, białe dla Jezuska"Na płycie Małe, białe dla Jezuska" znajduje się czternaście utworów. To najpiękniejsze polskie kolędy w naszych autorskich aranżacjach. 

„Lulajże Jezuniu” to klasyczna kołysanka. Jej delikatna i nastrojowa melodia opatrzona "anielskimi" ziarenkowymi głosami, w tekscie, ukazuje matczyną troskę i czułość o zasypiające w żłobie dzieciątko. To niezykły przekaz jedynej prawdy, o miłości Maryi do Jej Nowonarodzonego Syna.

„Cicha noc” to kolejna nastrojowa kolęda, tym razem o niezwykłej tajemnicy Betlejemskiej Nocy. „Cicha Noc" ogłasza Dobrą Nowinę o narodzinach Dzieciątka. W pełnych spokoju słowach odszukać można matczyny uśmiech, samotnie czuwającej u żłóbka Maryi. Kolejne wersy ukazują zdumionych pastuszków, którzy spieszą na spotkanie z Dzieciątkiem, którzy spiedzą do miejsca, gdzie się spełnił cud. „Cicha noc” koi nie tylko wyjątkową melodią, ale przede wszystkim obietnicą „odkupienia win”, które Pan Wielkiego Majestatu niesie całemu światu. 

„Hej, w dzień narodzenia” to kolęda, która łączy w sobie biblijną opowieść o betlejemskiej szopie ze światem polskiej wsi. Pastuszkowie udają się do szopy, w której złożone jest „niebieskie Dzieciątko". Usłyszawszy o narodzinach „Boga Prawdziwego" chwytają za to, co mają najcenniejszego i ruszają do stajenki. Niosą w darze m.in. wiązkę siana, którą Maryja będzie mogła wyściełać twardy żłóbek.

„Tryumfy Króla Niebieskiego” to finałowy utwór płyty „Małe, białe dla Jezuska”

Podniosły charakter, utworu zwiastują wyraźnie słyszalne już na początku organy. Z muzyką doskonale współgrają słowa, gdyż już pierwsze strofy „Tryumfów Króla Niebieskiego” opowiadają o tryumfie Króla Niebieskiego – Boga, który posyłając na świat swojego Syna zwyciężył zło i dał nam zbawienie. Uroczysty tekst, podkreśla pozycję Boga Ojca jako Wszechmocnego Króla i Władcy Wszechświata. Jest zarazem wyrazem wdzięczności ale i uwielbienia wobec Jego ojcowskiej Miłości.

O pozostałych dziesięciu najpiękniejszych polskich kolędach dowiecie się Państwo sami, słuchając naszej nowej płyty: Małe, białe dla Jezuska". Płyta dostępna od 25 grudnia (Boże Narodzenie). Na tym miejscu pragniemy, także zaprosić na koncerty promujący naszą nową płytę. Więcej szczegółów poniżej.


Awangardowa książeczka.Na tym miejscu zauważyć należy, iż dołączona do płyty książeczka to produkt niezwykle awangardowy.

Wszystkie ilustracje, usypane" zostały z ziarenek ryżu. Bo małe białe, ryżowe Ziarenka, są jak lśniące bielą, Ziarenka Nadziei podczas bożonarodzeniowych koncertów kolęd. 

A może ktoś wykaże się niezwykła wytrwałością, i policzy ilu ziarenek użyliśmy np. do stworzenia ilustracji okładki na płytę lub książeczkę ??? My wiemy! Spróbujecie? Dla wytrwałego przewidziana nagroda :-)


DOBRODZIEJE letnich warsztatów muzycznych, na których powstała płyta:

Chcemy wspomnieć tutaj o naszych Dobrodziejach, którzy wsparli wyjazd Scholi na letnie warsztaty muzyczne –  Szczyrk 2019 , gdzie pracowaliśmy ciężko nad naszą nową płytą, a są to:
 


DOBRODZIEJE NOWEJ PŁYTY - bez ich wsparcia płyta by nie powstała...

Dobrodzieje nowej płyty - loga

Wydanie płyty „Małe, białe dla Jezuska" nie byłoby możliwe bez wydatnej pomocy i otwartych serc tak wielu ludzi dobrej woli. Są to zarówno właściciele firm jak i osoby prywatne:
 
Gorące podziękowania, kierujemy również w stronę naszego Księdza Proboszcza Wojciecha Wernera, który nasze głosy już dobrze zna, cierpliwie ich słucha i wiernie kibicuje.

Bóg Zapłać Księże Proboszczu za wszelkie przejawy życzliwości i zawsze otwarte dla nas serce!!!


Dziękujemy także wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania naszej nowej płyty, a pragną pozostać przy tym anonimowe.

O wyrazach wdzięczności zapewniamy wszystkich, którzy swoją pracą, także w ciągu całego roku, wspierają nasze działania.  

Bardzo cieszymy się, że po kilku miesiącach niezwykle wytężonej pracy (i poczterech latach od wydania poprzedniego krążka) możemy oddać w Państwa ręce naszą NOWĄ PŁYTĘ - „Małe, białe dla Jezuska"

Ten nietuzinkowy projekt, rezultat dziecięcej pracy, talentów i serc, nam podoba się bardzo. Mamy nadzieję, że i Państwu przypadnie on do gustu… Miłego słuchania.


Zapraszamy na KONCERTY promujące NOWĄ PŁYTĘ w RCKB!

Już dziś zapraszamy także na koncerty promujące nową płytę, które odbędą się w RCKB w Brzesku.

Premiera 
w sobotę 28 grudnia o godz. 17.00.

W niedzielę 29 grudnia koncerty o godz. 16.00 i 18.00.

Bilety są dostępne w kasie RCKB.

 

Kasa w RCKB czynna:


RCKB - Regionalne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Brzesku
  • Poniedziałek: 14:00 - 17:00​  
  • Wtorek: 13:00 - 17:00​  
  • Środa: 8:00 - 13:00​   
  • Czwartek: 12:00 - 17:00​  
  • Piątek: 14:00 - 16:30​ 
  • oraz w dniach koncertów, na 30 min przed każdym występem (28 i 29 grudnia)Oficjalny plakat koncertu promującego płytę Ziarenek Nadziei zatytułowaną "Małe, białe dla Jezuska"