social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Dla Jezusa

Pierwsza płyta Ziarenek Nadziei - profesjonalne podsumowanie kilku lat pracy zespołu!

"Dla Jezusa" - pierwsza płyta Ziarenek Nadziei"Dla Jezusa" - pierwsza płyta Ziarenek Nadziei to tytuł pierwszej nagranej przez „Mały Chór Wielkich, Serc - Ziarenka Nadziei”. Znalazły się na niej utwory śpiewane, przez tę blisko stuosobową scholę, przez kilka lat jej istnienia.

Tytułowy utwór, stał się niejako hymnem warsztatów, które chórek przeżywał w Uściu Gorlickim w 2005 roku, roku śmierci naszego ukochanego Ojca Świętego. Został zaczerpnięty z płyty dołączonej do Magazynu Muzycznego „RUAH”. Kompozytorem i autorem tekstu jest Adam Szewczyk, a wykonuje go Grupa Ewangelizacyjna Dla Jezusa, która powstała po 2 kwietnia 2005 roku. Do wydarzeń, których wszyscy byliśmy świadkami w kwietniu, nawiązuje ostatnia zwrotka:

"Dla kogo wciąż pielgrzymowałeś, nadziei przekraczając próg?
Dla kogo, Ojcze, tak cierpiałeś, ruszając w swą ostatnią z dróg?"


Na płycie poszczególne zwrotki śpiewają kolejno: Madzia Zając, Paulina Pacura i Bartek Kural. Posłuchajmy tego wykonania:

Z tamtych Warsztatów w pamięci pozostało nam jeszcze kilka innych utworów. Między innymi „Bądź wdzięczny”, „Rodzina” i „Święty Franciszku z Asyżu”.
 

„Bądź wdzięczny”

To przepiękny tekst, który uświadamia nam jak mało dziękujemy Bogu za nasze codzienne życie, jak nie zdajemy sobie sprawy z tego, że żyjemy tylko dzięki Jego łasce i nasze narzekania na rzekome nieszczęścia jakie nas spotykają są po prostu bluźnierstwami. Pochodzi z płyty zespołu EUANGELION. Na naszej płycie partie solowe wykonuje Kamil Wodka. Posłuchaj fragmentu:
 

„Rodzina”

To rytmiczny, żywy utwór, którego tekst porusza bardzo aktualne dzisiaj problemy nękające rodzinę. Pochodzi z płyty zespołu SIOSTRY JEREMIASZA, (grupy składającej się z rodzeństwa; sześciu sióstr i jednego brata o imieniu Jeremiasz). Bardzo wymowny jest refren, który mówi, że to co dobre się zaczyna, gdzie pojawia się rodzina!!! Zwrotki wykonują kolejno Maciek Koczwara, Marcin Migda i Monika Migda. Tak brzmi fragment:


W końcu „Święty Franciszku z Asyżu”

Na naszym krążku w interpretacji Maćka Gicali, utwór pochodzący ze spektaklu „Przeźroczystość” do słów Ks. Jana Twardowskiego.


Piosenki pełne radości...

Warsztaty, Uście Gorlickie 2006, też zostawiły po sobie wspomnienia w postaci dwóch utworów stylowo do siebie podobnych. Są to „Śmiały bądź”, z solówką Mateusza Ważydrąga i „Jak dobrze razem”, tutaj solo zaśpiewała Marta Bąk. Obydwie piosenki nie są nowościami i być może słyszeliśmy je już nie jeden raz, jednak na płycie zaistniały w nowych aranżacjach.

Fragment utwotu "Śmiały bądź"...


...i  "Jak dobrze razem"  


.. oraz refleksyjne utwory Eucharystyczne

W latach 2004-2005  przeżywaliśmy wszyscy Rok Eucharystii. To z tamtego okresu, a dokładnie z rekolekcji wielkopostnych dla szkoły podstawowej, pochodzą dwie piosenki, które podejmują temat Eucharystii. Są to: ”Kiedyś wino i chleb” z repertuaru MAGDY ANIOŁ, u nas w wykonaniu Izy Hajdo i „Chleb z nieba”, piosenka z zaczerpnięta z dorobku zespołu ARKA NOEGO, zwrotkę solo śpiewa Mariola Niemczak.

Wersja demonstracyjna utworu "Kiedyś wino i chleb"  

oraz "Chleb z nieba"  


Piosenki wcześniejsze...

Na płycie można też usłyszeć utwory z wcześniejszego okresu naszej działalności, takie jak „Chcę, Panie wielbić Cię” – Piosenka śpiewana wspólnie przez cały zespół;

„Owieczki”, utwór wypromowany przez zespół DZIECI Z BRODĄ, na naszej płycie solówki śpiewają kolejno: Klaudia Nalepa, Karolinka Bocian, Marcin Kita, Kinga Wojtowicz, Klaudia Mytnik i Marcin Zawistowski;

oraz „Na tron Piotrowy”, przepiękna ballada, którą w oryginale śpiewa po Włosku Amadeo Minghi, zaś polską wersję tej piosenki przywiózł do Brzeska Ksiądz Proboszcz ze swojej podróży po Stanach Zjednoczonych. I właśnie w wersji polskiej śpiewa na płycie obszerne partie solowe Asia Pajor;  

...i śpiewane od samego początku:

„O, Jezu utajony” i „Magdalena”, to piosenki, które były śpiewane od początku istnienia scholi.

Pierwsza z nich jest śpiewana przez Wspólnotę Miłości Ukrzyżowanej, tekst napisała Św. Siostra Faustyna, zaś autorem melodii jest Marek Jaskuła. Na płycie zwrotki śpiewa Klaudia Pacura: 

Druga, śpiewana przez franciszkański zespół FIORETTI miała u nas kilka wykonań. Ostatecznie została nagrana w wykonaniu Izy Hajdo, Marioli Niemczak i Krzysztofa Musiała: 
 

A wszystko to po prostu DLA JEZUSA!

Dziękujemy Panu Bogu za to,że dał nam możliwość wspólnej pracy, której owocem jest wspomniana płyta. Być może słuchając jej usłyszymy wiele niedociągnięć i słabszych miejsc, lecz najważniejsze jest to, że cokolwiek czynimy, robimy to po prostu DLA JEZUSA!!!


Tak wyglądaliśmy w okresie powstawania tej płyty


 
Spodobało się? Masz ochotę na więcej? Zerknj do działu POSŁCHAJ gdzie znajdziesz też fragmenty z innych naszych płyt.